איך להקליט קול לקריינות עם תוכנת Audacity [חינם]

אם אתם יוצרי תוכן וידאו או אנימציה, סביר להניח שבאיזשהו שלב תיתקלו בשאלה איך להקליט קול בצורה הטובה ביותר. זה יכול להיות לצורך סרטון אנימציה, השלמות לסרטון וידאו או קורס דיגיטלי או כל סיבה אחרת. לא משנה לאיזו מטרה אתם מחפשים תוכנה להקלטת קול, התוכנה הראשונה שכדאי לכם להכיר נקראת Audacity.

Audacity היא תוכנה ותיקה ופופולארית מאד לעריכת קול, חופשית לשימוש ללא תשלום. התוכנה קיימת יותר מ-20 שנה (שוחררה לראשונה בשנת 2000) והיא מאפשרת להקליט ולערוך קובצי קול באיכות גבוהה.

התוכנה מאפשרת בין היתר הקלטה מכל מקור קול אפשרי, יכולת עריכה לקובצי אודיו בפורמטים רבים, הכנסת אפקטים והסרת רעשי רקע.

את תוכנת Audacity מורידים למחשב. היא קלה מאד, לא תופסת משאבים רבים על המחשב, ופשוטה מאד לשימוש. זוהי תוכנה מעולה לכל מי שיוצר סרטונים – אנימציה או רגילים – ומחפש תוכנה להקלטת קול באיכות טובה וללא כל תשלום.

חשוב לדעת, שאם אתם יוצרים סרטוני אנימציה בתוכנות כמו Powtoon, הקלטת הקריינות צריכה להיות התחנה הראשונה שלכם (אחרי כתיבת התסריט). למרות שאתרי הווידאו מציעים אופציה מובנית להקלטת קול, עדיף תמיד להקליט את הקריינות בתוכנה חיצונית Audacity, לבצע בה את התיקונים והעריכות ולייצא את הקובץ בפורמט MP3.

עם איזה מיקרופון להקליט?

אז Audacity, כאמור, היא תוכנה מעולה להקלטת קול. אבל מה לגבי החומרה? אם ההקלטה היא חד פעמית, אפשר בהחלט להסתפק במיקרופון המשולב במחשב הנייד או במצלמת הרשת.

אך אם אתם רוצים לשדרג את ההקלטה שלכם אתם יכולים לרכוש מיקרופון קצת יותר איכותי ובמחירים סבירים, כדאי לכם לבדוק את Blue Snowball, אותו ניתן לרכוש מאמזון. זהו מיקרופון שולחני בחיבור USB, שמחירו סביב 70 דולר, והוא מציע תמורה מצוינת למחיר. ניתן להשיג אותו גם בארץ, במחירים גבוהים יותר. אם תרצו לשמוע הדגמה שלו פשוט נגנו את הסרטון שבראש העמוד 🙂 הקול בסרטון, כמו בכל הסרטונים שלי עד כה, הוקלט באמצעות הסנובול.

אודות מונפש

מונפש הוא בית ליוצרי וידאו, המספק מגוון כלים, מאנימציה להנפשת לוגו ופתיחים ליוטיוב ועד קורסים לעריכת וידאו. תהליך הזמנת פתיח וידאו הוא מקוון: בוחרים את ההנפשה שאוהבים מתוך מגוון אפשרויות, משלמים אונליין ומקבלים את הסרטון הסופי בתוך שלושה ימים אליכם למייל

הנפשות פופולאריות

כתבו לנו

פוסטים אחרונים

אנחנו בפייסבוק